Historia

2013

Історія фестивалю “Файне Місто” бере свій початок з 2013-го року. Перший фестиваль тривав два дні та відбувся у центрі Тернополя з 20-го по 21-ше липня, в парку ім. Тараса Шевченка, на острівку “Чайка”. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2013: O.Torvald, Мотор’ролла, Фліт, Мері, Rock-H (Рокаш), Холодне Сонце, Los Colorados, Медовий Полин, Оратанія, Гуцул Каліпсо, Фіолет, Брем Стокер, Механічний Апельсин, Серцевий Напад, Триста8ісім, Epolets, Безодня, We Are та інші. Закривали фестиваль спеціальний гість, офіційний триб’ют AC/DC в Україні – гурт AS/DS.

2014

Вдруге фестиваль “Файне Місто” відбувся у 2014-му році та як і минулого разу, тривав два дні, 12-го та 13-го липня на території міжнародного аеропорту “Тернопіль”! Більше 40-а відомих виконавців з України, а також гості з Італії та Швеції презентували свої шоу на трьох музичних сценах (Main Stage, Rock Stage та Rave Box Stage). Також в рамках фестивалю здійснювалася трансляція фіналу Чемпіонату світу з футболу на великому екрані. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2014: Скрябін, ТНМК, O.Torvald, Роллік’с, Ірена Карпа & Qarpa, Тінь Сонця, Карна, Ot Vinta, Фліт, Перкалаба, Los Colorados, Epolets, Безодня, The Last Fight (Італія), Rideau (Швеція), Серцевий Напад, Триста8ісім, Skinhate, Jinjer, Медовий Полин, Cherry-merry, Fontaliza, Ворст та багато інших…

2015

Фестиваль “Файне Місто” у 2015-му році вперше відбувся в триденному форматі, з 3-го по 5-те липня на території міжнародного аеропорту “Тернопіль”, під гаслом “Файне Місто – Територія Вільних Людей!”. Більше 70-ти виконавців на 5-х сценах, спорт-зона, салон краси, байкерський зліт та безліч розваг. Крім топових вітчизняних артистів на фестивалі виступили гурти з Швеції, Грузії, Білорусі, Польщі, Австралії, Росії, Австрії. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2015: Скрябін та друзі, Бумбокс, 1-ий вокаліст AC/DC – Dave Evans (Австралія), Brutto (Білорусь-Україна), Элизиум (Росія), The Hardkiss, O.Torvald, Карна, Табула Раса, Фіолет, Тінь Сонця, Epolets, Фліт, Los Colorados, Анна, Тостер, Роллік’с, SkinHate, Jinjer, Rideau (Швеція), Morphine Suffering, Один в каное, Brunettes Shoot Blondes, Vivienne Mort, daKooka, Zapaska, Lika Bugaeva, ПНД, Panivalkova та інші.

2016

У 2016-му році фестиваль “Файне Місто” додає один повноцінний день та проходить у чотириденному форматі, 7-10 липня на території тернопільського аеропорту. На 6-х сценах виступили більше ніж 100 виконавців зі всього світу, серед яких зіркові іноземні та кращі українські гурти. Окрім музичної програми, фестиваль доповнювали різноманітні розважальні локації: спортивні зони, салон краси, велопрокат, кінопокази, літературна сцена, дитяча зона, ігрова зона, атракціони, хендмейд ярмарка та майстер класи. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2016: Lordi (Фінляндія), Pain (Швеція), Eskimo Callboy (Німеччина), Dead by April (Швеція), Adept (Швеція), Zdob si Zdub (Молдова), Бумбокс, The Hardkiss, Brutto & Ляпис (Білорусь-Україна), ТНМК, O.Torvald, Onuka, Антитіла, Элизиум (Росія), Mad Heads, Pianoбой, Ірена Карпа та Qarpa, Rideau (Швеція), Epolets, Карна, The Вйо, Дай Дарогу! (Білорусь), Рокаш, Порнофильмы (Росія), Jinjer, Анна, Morphine Suffering, Rocky Leon (Австрія), Один в каное, Flёur, Vivienne Mort, та багато інших.

2017

В 2017 році фестиваль “Файне Місто” змінює локацію та переїжджає на територію тернопільського іподрому. Найяскравіша фестивальна пригода літа відбулась 20-23 липня вдруге у чотириденному форматі. Минулорічні розважальні локації розширилися та доповнилися парком атракціонів та тролеєм. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2017: Guano Apes (Німеччина), Poets Of The Fall (Фінляндія), Skindred (Великобританія), Zardonic (Венесуела), Eskimo Callboy (Німеччина), Korpiklaani (Фінляндія), Rage (Німеччина), Брати Гадюкіни, Ляпис 98, Друга Ріка, ТНМК, O.Torvald, Антитіла, Caliban (Німеччина), Annisokay (Німеччина), Brutto з ексклюзивним акустичним виступом (Білорусь-Україна), Димна Суміш, Элизиум (Росія), Тараканы (Росія), Христина Соловій, Табула Раса, Один в каное, Bloom Twins (Великобританія), Порнофильмы (Росія), Анна, Jinjer, Detach, Epolets, Без Обмежень, Аддис Абеба (Білорусь), The Hypnotunes, Space Of Variations, Dakooka та багато інших.

2018

“Файне Місто” у 2018-му році – це не просто музичний фестиваль, це в прямому сенсі Місто Вільних Людей, з власною архітектурою, громадянами, законами та органами місцевого врядування. При вході на фестиваль кожен мешканець міста отримав паспорт Файної Людини, який зміг зареєструвати, звернувшись у місцевий РАГС на фестивалі. Також тут можна було легалізувати свій сімейний стан незалежно від раси, віросповідання, статі, освіти та коліру волосся.Єдиним законом, що залишився незмінним на Території Вільних Людей є Конституція Файного Міста (правила перебування на фестивалі), за дотриманням якої слідкував Патруль Файного Настрою. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2018: The Rasmus (Фінляндія), Oomph! (Німеччина), Tarja (Фінляндія), Amaranthe (Швеція-Данія), Dope (США), ВВ, Betraying The Martyrs (Франція), Adept (Швеція), Порнофильмы (Росія), Onuka, Pianoбой, Тартак, Vader (Польща), Beissoul & Einius (Литва), Bloom Twins (Британія), To the Rats and Wolves (Німеччина), Kozak System, Infected Rain (Молдова), Анна, Один в каное, Карна, Vivienne Mort, Morphine Suffering, Курган & Агрегат, 1914, Kadnay, Хамерман Знищує Віруси, MegamasS, Роллікс, Naviband (Білорусь), Papyllon (Словаччина), Leo Mantis, Fontaliza, Sasha Boole, Nights Out (Німеччина), Tik Tu, Пирятин та багато інших.

2019

В 2019 році Файне Місто всьоме зустріло своїх мешканців, Файних Людей. У 2018 фестиваль перетворився у справжнє місто, у місто вільних людей, яке було поділене на окремі райони, кожен з яких мав свій унікальний вигляд та атракції. Та найголовніше у Файному Місті - це атмосфера фестивалю, - кожен хто потрапляє на територію, хоч на кілька днів, але забуває про будь-які буденні проблеми та турботи. Протягом всіх днів фестивалю тут панує лише любов, радість та повного відчуття свободи. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2018: Powerwolf (Німеччина), Arch Enemy (Швеція), Eluveitie (Швейцарія), Kadebostany (Швейцарія), Eskimo Callboy (Німеччина), The HARDKISS, Rage у супроводі симфонічного окрестру (Німеччина), Emil Bulls (Німеччина), Бумбокс, Нервы, O.Torvald, Heart Of A Coward (Британія), Элизиум (Росія), Wildways (Росія), Imminence (Швеція), Ic3peak (Росія), Latexfauna, Karna, Epolets, Rideau (Швеція), FliT, Фіолет, Space Of Variations, Detach, 1914, Qarpa, Yuko, Сергій Жадан та Лінія Манергейма, Курган & Agregat, Хамерман Знищує Віруси, Sasha Boole, Pulatova (ex Flëur), Motanka, Velikhan, MegamasS та багато інших.

2021

Файне Місто - це не просто музичний фестиваль, це місто в паралельній реальності, в яке раз на рік можна було ввійти крізь магічний портал. Потрапивши сюди, життя сповнене щоденних турбот та одноманітної буденності змінюється світом відпочинку, розваг та дозвілля. Так було щоразу, допоки світ не захопила пандемія. Людство почало втрачати відчуття свободи. Саме тому 28 липня 2021, коли нова світова реальність стала буденністю, Файне Місто знову відкрило ворота у свій світ, щоб кожен знайшов те, що по праву належить йому: свободу і жагу до життя. Учасники фестивалю “Файне Місто” 2021: Me And That Man (Польща), The HARDKISS, Anacondaz (Росія), 5'nizza, Go-A, Порнофильмы (Росія), Друга ріка, Ghostkid (Німеччина), Batushka (Польща), ТНМК, Belphegor (Австрія), Louna (Росія), Жадан і Собаки, Karna, Один в каное, Vivienne Mort, Infected Rain (Молдова), Wildways (Росія), O.Torvald, Motanka, Stoned Jesus, Kalush, Nizkiz (Білорусь), Hate (Польща), 1914, Latexfauna, Space of Variations, Паліндром, The Unsleeping та багато інших.